Blog

18. pro, 2016

HOLLY SMALE

(Klikni na autorku a dozvíš se o ni více 😉)

Žánr: Literatura světová, Dívčí romány

Počet stran: 285

Nakladatelství: Argo

Vazba knihy: brožovaná

Styl psaní: Ich forma


 
 
ANOTACE:
 
„Jmenuji se Harriet Mannersová a jsem geek.“

Tak začíná první díl jedné z nejpopulárnějších současných knižních sérií pro mládež. Harriet ví, že kočka má v uchu 32 svalů, že člověk se průměrně patnáctkrát za den směje, že jednou ze složek dynamitu jsou burské oříšky. Žije si zkrátka ve svém světě vědomostí a znalostí o všem možném a skutečný život jí jaksi nic neříká. Není tedy divu, že ji ve škole, až na nejlepší kamarádku Nat, nikdo nemá moc rád. Takže když si jí všimne agent z modelingové agentury, neváhá a využije příležitost, aby svou situaci zásadně změnila, a hlavně, aby změnila sebe. I kdyby to mělo znamenat, že bude lhát těm, které má ráda, že ukradne Nat její sen o kariéře modelky, rozpálí doruda svou úhlavní nepřítelkyni Alexu a několikrát se znemožní před krasavcem Nickem. Harriet se do všeho tak zamotá, že se řítí z jedné katastrofy do druhé. A navíc se ukazuje, že ani ve světě módy ji nečeká procházka růžovým sadem. Dokáže se Harriet změnit dřív, než se jí všechno rozpadne pod rukama?
 
 
MŮJ NÁZOR:
 
Knihou jsem si zpočátku nebyla moc jistá. Obsahuje téma módy, o kterou se zrovna nějak moc nezajimám ( a jde to vidět :D ) . Nicméně jsem si řekla, že ji šanci dám a myslím, že jsem udělala dobře.
 
Není to žádná převratná kniha, nic, co by změnilo svět, ale jako kniha odpočínková či relaxační byla fajn. Móda tam byla, ale méně než jsem čekala...nebo možná...byla pojatá jinak, než jsem čekala.
 
Hlavní hrdinka je v knize takový outsider, který se chce změnit, už nechce být geek/mimoň/šprt. Už u první kapitoly jsem se hloupě culila. Ne, že by kniha byla plná humoru, ale byly tam takové jemné okamžiky, v kterých jsem se dokonce viděla. Kolikrát mi moc nesedělo, že je hlavní hrdince 15 let, typovala bych ji navíc, ale možná je to i tím, že když jsem si knihu vybírala, bála jsem se, že na ni budu stará (je mi 17) a tak si mozek možná nechtěl připouštět, že čtu o 15-ti leté školačce a stále mi podsouval, že je stejně stará jako já :D .
 
 
Kniha se mi líbila a ač to není nic převratného, jak jsem již napsala, mile mě překvapila, protože jsem od ní měla mnohem menší očekávání. Četla se mi velmi dobře a svižně, čemuž pomáhají velmi kratinké kapitoly (většinou o rozsahu 3-5 stránek), které svojí délkou čtenáře pobízejí číst stále dál. 
 
Kniha by mě potěšila o mnoho méně, kdyby tam nebyl nějaký ten zamilovaný pár. Lásce tam ale na můj vkus něco chybělo a konec mi přišel takový uspěchaný možná až násilně připsaný (?!?) ...
 
Když jsem knihu včera dočetla, říkala jsem si, že nechápu, proč je tato série šestidílná, protože kniha neskončila nějak otevřeně (což je ale dobře, známe jaké je čekat rok na pokračování :D !) a já osobně bych pokračování ani nepotřebovala. Ne, že by mě nezajimalo, jak to s Harriet bylo dál, ale člověk si to dokáže dopředstavovat sám. Možná ale v dalším pokračování autorka celou sérii trošku pozvedne, protože ač mě kniha překvapila, mohla by být i dokonalejší a více propracovaná (mít více zvratů a akce :D) a hlavně doufám, že se v jejím pokračování dočkám více rozebírání dětské lásky hlavní hrdinky :D .!
 
 
MÉ HODNOCENÍ: 80%
 
Moc děkuji MARTINUSU za RC výtisk a kdybyste si knihu chtěli zakoupit, můžete tak učinit ZDE  🤪
22. říj, 2016

SHANE BIRLEY


 

( je příležitostný bloger s technickými znalostmi a vysokoškolským vzděláním v oboru literatura. Veškerý svůj talent využívá k mnoha činnostem: je spoluautorem několika svazků edice Blogování pro zelenáče a v kanadském Vancouveru založil společnost Left Right Minds zaměřenou na vývoj webových stránek a konzultace v oboru informačních technologií.-viz kniha)


 

Žánr: Naučná literatura

Počet stran: 64

Nakladatelství: Svojtka&Co.

Vazba knihy: pevná

Styl psaní: ---


 

ANOTACE:

Chceš si založit vlastní blog? Jsi na to připraven? Víš vůbec, odkud začít? V této knize najdeš 10 snadných kroků, které tě provedou světem blogů a vlogů.

 

MŮJ NÁZOR:

   No, co ke knize říct? Pokud mám psát recenzi opravdu upřímně, musím bohužel říct, že mě kniha poměrně zklamala. Ano, čtete spávně.

  Čekala jsem, že bude napsána úplně jinak, zajimavěji a bude v ních více blogerům neznámých věcí, ale bohužel ne. Možná je chyba vě mě, nevím...Prostě: Tato kniha je asi napsána opravdu pro úplně záčátečníky. Já sama se za zátečníka považuji , ale i tak mi kniha mnoho nedala. Ano, třeba jak postavit světla při natáčení nebo jak přesně a co dělat, abychom neporušili autorská práva, to vše bylo super, ale stejně knize něco chybělo a byly u každého tématu opravdu jen základní informace, na které většinou člověk během psani/točení/audionahrávky přijde sám.

  I tak knihu úplně neshazuji, protože má i své kladné stránky. Nemluvím jenom o její krásné obálce, ale i o celkovém grafickém zpracování knihy :). Navíc, jak jsem již napsala, byly tam i pasáže, ktéré byly zajimavé a něco mi daly (i když méně, než jsem od nich čekala).

   Knihu  doporučuji, neboť, kdybych si úplně nevěděla rady, o čem si chci blog založit, kde a jak začít, určitě by mi kniha pomohla. Já tohle všechno už věděla, takže mně to bohužel v tomto ohledu nic nového neposkytlo. Je ovšem pravda, že některé termíny v této knize jsem neznala a díky ní se je naučila a budu je moci používat :) Dále kniha poiskytuje poměrně hodně odkazů, ať už na stránky, kde si můžete založit vlastní blog, kde čerpat fotografie, aniž byste porušovali autorská práva, ale třeba i na stránky, kde můžete ukládat své audionahrávky. 

 

MÉ HODNOCENÍ: 65%

Moc děkuji MARTINUSU za poskytnutí rc výtisku. Pokud byste o knihu měli zájem, můžete ji zakoupit ZDE :)

 

20. čvc, 2016
 
(Klikni na autorku a dozvíš se o ni více 😉)
 
 
 
 
Autor: Tereza Janišová
Série: Erilian
Kategorie:Fantasy a sci-fi, Romány
Vydavatel: Walker a Volf
Délka: 7 hodin 1 minuta
 
ANOTACE:
 

Dobrodružná fantasy „Město čarodějů“ je první kniha z fantasy trilogie ERILIAN od úspěšné spisovatelky Terezy Janišové. Audiovydavatelství Walker & Volf v příštím roce uvede další román ze světa Erilianu – „Kouzla na obzoru.“

Členem Členy Velké rady se stanou jen ti nejlepší a nejváženější čarodějové. Někteří neváhají získat jedno ze zlatých křesel v Kruhovém sále i za cenu zločinu. To ale mladičká čarodějka Kiara, vyrůstající u svého poručníka lorda Tesiana, zatím netuší. Studium na Univerzitě magických věd, tajemný cizinec s uhrančivým pohledem i nečekané odhalení vlastní minulosti… Nemalé sousto pro jednu sedmnáctiletou zrzku, jíž magie obrátí život vzhůru nohama.

 

MŮJ NÁZOR:

Začnu hezky ze začátku a bude to spíše "úvod do situace", než samotný názor na audioknihu-ten přijde za chviličku.

Audiokniha se ke mně dostala jako recenzní kousek, který jsem nemohla odmítnout, protože ukázka audioknihy mě velice zaujala.

Teď už k samotnému názoru na příběh. Příběh mě uchvátil svoji originalitou a tím, jak to měla autorka promyšlené. Jména, která mi někdy dělala potíže, ale u hlavních postav to bylo v pohodě, si autorka nejspíš vymyslela, protože jsem je v životě neslyšela. Pokud je tomu tak, smekám, protože když se já snažím vymyslet nějaké nové, dosud neexistující jméno, nedopadne to většinou dobře :D .

Příběh je opravdu velice originální, ale nenechte se zmýlit. Není to obyčejná young-adult kniha, protože má v sobě i prvky napětí a akce-nebo já alespoň místy opravdu napnutá byla a čekala, co se v daný okamžik stane a jak se situace vyvine...

Konec mě dostal!

Co se týče audioknihy jako takové. S hlasy, které knihu četly jsem byla spokojená. Byla to úplně moje první audiokniha a ze začátku jsem měla potíže soustředit se na ni a vnímat hlasy, které mi sluchátka pouštěla do uší. Bála jsem se, že to nepůjde, že audioknihy nebudu moct poslouchat, neboť se na to neumím soustředit (a to jsem jako dítě pohádky poslouchala poměrně hodně). Naštěstí se vše (někdy kolem třetí kapitoly) spravilo :) .

MÉ HODNOCENÍ: 90%

  • 95% nedávám jen z toho důvodu, že mi připadala jedna věc trošku divná. Ne, že by se ve skutečném životě nevyskytovala a není to tak, že by mi to přímo vadilo, jen mi to prostě nesedlo (autorka jistě ví, co mám na mysli, ale kdyby ne, ráda ji to napíšu do soukromé zprávy, ale zde to psát nechci, aby to nebyl spoiler ;) )

JEŠTĚ JEDNOU MOC DĚKUJI VYDAVATELSTVÍ WALKER & VOLF ZA TENTO RECENZNÍ KOUSEK-UŽILA JSEM SI HO ! :)  Pokud byste si audioknihu chtěli zakoupit, můžete tak učinit ZDE .

DOPORUČUJI ! DOPORUČUJI ! DOPORUČUJI ! 👍

 

18. čvc, 2016

Kristin Cast

Phyllis C. Cast

(Klikni na autorky a dozvíš se o nich více 😉)

 

Žánr: Romány, Sci-fi a fantasy

Počet stran: 320

Nakladatelství: Knižní klub

Vazba knihy: vázaná s přebalem

Styl psaní: Ich forma


 

 ANOTACE:

Zoey Redbirdová si pomalu zvyká na upíří Škole noci a svědomitě se připravuje na roli předsedkyně elitní studentské organizace Dcery temnoty. Konečně má pocit, že někam patří, a dokonce má i chlapce. Možná i dva… Městem Tulsa však náhle otřese zmizení středoškolského fotbalisty, a když se jeho mrtvola najde poblíž areálu upíří školy, instinkt Zoey napovídá, že je to teprve začátek něčeho skutečně zlověstného. Jako obvykle se nemýlí. Brzy přibude další hrůzná vražda, podezření padá na upíry a možná není tak docela neopodstatněné… Zoey proniká stále hloub do spleti intrik, ale zjišťuje, že je toho na ni příliš. To ale ještě netuší, že se její nejbližší zanedlouho ocitnou ve smrtelném nebezpečí a někoho z nich prostě zachránit nedokáže. Zrazená přináší pokračování příběhu o napínavém osudu budoucí upíří velekněžky Zoey, který započal v Označené, první části světově úspěšné a populární Školy noci.

 

MŮJ NÁZOR

Ze začátku knihy ( no, možná by se hodilo napsat spíše většinu knihy ) jsem myslela, že ji nebudu hodnotit tolik, jako díl první, protože se to hrozně vleklo... Já osobně nemám nic proti opakování děje z předchozího dílu v knihách, ale tady mi to vadilo a nevím proč. Možná to bylo tím, že mi připadalo, že se to opakuje, ale nového tam nic moc není. Samozřejmě je to myšleno obrazně, protože přeci jen tam pár nových scén bylo, ale ne tolik, kolik bych si představovala.

Moje rozdodnutí ohodnotit knihu velimi podprůměrně změnil konce, který byl dokonce lepší, než v prvním díle. Byl velice napínavý a pro mě i stresující (dalo by se říct).

Víc o knize napsat nemůžu, protože tam vlastně nic moc na hodnocení ani nebylo...

 

MÉ HODNOCENÍ: 65%

Knihu hodnotím na takové 3 lepší hvězdičky, ale jak jsem již napsala, je to jen díky konci, který mě přiměl, abych nad hodnocením ještě popřemýšlela. Věřím, že až se pustím do dalšího dílu, že se můj názor na tuto sérii zase změní a bude to (jak doufám) k lepšímu...

 

Doporučení není ani tak na tuto knihu, jak na tuto sérii. Nebude to to moje 3krát DOPORUČUJI! , ale jen jednou (což je u mě jakože méně , chápete!?! :D )

DOPORUČUJI ! 👍

 

 

 

 

 

1. čvc, 2016

Oldřiška Ciprová

(Klikni na autorku a dozvíš se o ni více 😉)

Žánr: Děti a mládež, Dívčí romány

Počet stran: 128

Nakladatelství: Grada

Vazba knihy: vázaná

Styl psaní: Ich forma


 

ANOTACE:

Kája Nováková je obyčejná puberťačka. Tedy ne úplně obyčejná. Je totiž trochu při těle, a teď, když se na těláku stal ten trapas a kluk s těma nejmodřejšíma očima si jí vůbec nevšímá, rozhodne se, že začne hubnout. Konec tlusté Káji! Teď bude štíhlá – a samozřejmě krásná – Karolína. Velmi vtipně popsané lapálie na cestě za vysněnou váhou jsou ozvláštněny zdravými recepty, které si každý zvládne uvařit sám bez dozoru rodičů.
Pokud potřebujete zhubnout, dělejte to zdravě – knížka vám ukáže jak a zároveň vás příjemně pobaví. 

 

MŮJ NÁZOR

   Tak tato kniha je můj úplně první recenzní výtisk vůbec :D . Jo, já vím, ... tohle asi do recenze nepatří, ale proč to nezmínit, když z toho mám takovou radost!?! Knihu mi poskytlo internetové knihkupectví Martinus, které zaměstnává úžasné a hrozně příjemné zaměstnance a pokud něco nevíte nebo řešíte nějaký problém, neotočí se k vám zády a nehrají si na mrtvého brouka, ale udělají přesný opak.

 

   Knížka byla velmi rychlé čtení (přečetla jsem ji za jeden den).
Je to tím, že má opravdu malinko stránek a k tomu je proložená velkým množstvím ilustrací (které jsou mimochodem pěkné a někdy i vtipné).
Je to kniha pro náctileté od 11 let a mně bude 17, ale kvůli tomu tématu (hubnutí) mě prostě jako kniha lákala, neboť mě zajímalo, jak to bude sepsané a hlavně mě lákaly i recepty uvnitř knihy.

 


   Musíém říct. že ač nejsem asi věková skupina této knihy, bavila mě, protože je psaná hrozně lidsky a mockrát jsem se v hlavní "hrdince" viděla. Je pravda, že jsem ve svých dvanácti letech nevážila 76 kilogramů jako ona, ale prostě jsem se ztotožňovala s jejími pocity a problémy. 

   Co se týče receptů, jsou opravdu jednoduché, aby je zvládl i člověk mladší patnácti let bez pomoci rodičů, což je super, zvlášť pro mě, jako neschopnou kuchařku :D. Většina receptů (až na pár vyjímek) byla ale klasickými, které všichni známe. No uznejte sami: Kdo nezná rajčata s mozzarellou a bazalkou? :) Myslím, že se tu nikdo takový nenajde.

   Jinak jsem recepty nějak extra nezkoušela, ale mám to v plánu :) . Dokonce mi kniha dala novou motivaci k hubnutí, kterou jsem před necelým rokem ztratila a také mi během čtení (mrška jedna) hrozně nahnala chuť na právě již zmiňované rajčata s mozzarellou a bazalkou, takže v nejbližší době nejspíš najdete na facebooku či instagramu fotku tohoto pokrmu s popiskem "Mňam, zatracená knížka :D "

   Knihu hodnotím kladně.

 MÉ HODNOCENÍ75%

Ještě jednou moc děkuji MARTINUSU a kdybyste si knihu chtěli zakoupit i vy (ať už jako inspiraci nebo jen tak na pobavení a uvolnění), můžete tak učinit ZDE :)